Cred ca in 5 ani camerele vor depasi marimea ecranului.Asta e deja lene, nesimtire si bataie de joc.Arata ca o sorcova

Eu sunt de parere ca trendul asta prostesc cu camere super hiper mega bashinoase performante pe telefoane trebuie sa inceteze.Serios, cati dintre voi folositi cojile astea drept camere foto?Mie imi aluneca din maini.Ca sa nu mai zic ca nici la categoria gaming nu se incadreaza mai deloc.Degeaba ai procesor cu nspee mii de nuclee daca hardware-ul NU este optimizat pt a scoate poligoane, texturi, detalii pe masura puterii "raw", ca sa zic asa.Chiar si cele mai de top jocuri (de fapt pseudo-jocuri, in comparatie cu ce este pe platformele traditionale) nu se avantajeaza de hardware-ul puternic.Jocurile vor arata pe S20/Iphone 11 la fel cum arata pe S7/Iphone 8.Si nu, nu incepeti sa spuneti lucruri de genul " baa dezvoltatorilor le e imposibil sa adapteze un joc pt fiecare platforma in parte" pentru ca nu e asa.
All in all, avem inca un smartphone de la dragii nostri vietnamezi, menit sa aduca cat mai multi bani.Stati linistiti, anul viitor vom aveam alt model, un S30 probabil (alte nume nu puteau sa le dea) cu inca vreo 5 camere ca asa e la moda si eventual un procesor ceva mai puternic si un ecran mai mare.In rest, acelasi design si OS de rahat, etc, etc.....