Nu am luat-o ca pe un atac, cel putin eu. Mi se pare constructiv dialogul. Spun doar din experienta proprie de user care isi cumpara un telefon odata la 3-4 ani si atunci este flagship, tocmai pentru a evita astfel de probleme pentru niste ani buni. Am auzit si de la alti oameni de telefoane Android care se tin bine si dupa ani de uz, Pixel fiind printre ele. Cum sunt ele folosite zilnic, asta nu stiu, stiu doar ca oamenii fac usage normal pentru niste oameni de varsta lor (conteaza si asta).

In acest moment, am undeva la 120 de aplicatii instalate pe telefon, folosesc camera zilnic si aplicatii social media si aplicatii de munca, e-mail, etc. Android version 10 instalat, fac toate updateurile cand apar, desi stiu ca in timp asta este ceea ce cauzeaza problema cu telefoanele ingreunate. Nu am problema de lag, delay la tastat, la folosit stylus, etc. Il am de 1 an si 6 luni, still going strong.


Legat de restul, sunt de acord, putini oameni folosesc telefoanele acestea la un procentaj ridicat din capabilitati, but then again, casual users are in higher numbers, deci e normal.