Normal. Trebuia sa fi stiut, ieseam mai devreme, nu mi-a zis nimeni lol numai fatalaii se imbolnavesc.

Serios acum, isteria asta e o dementa totala care nu-si are rostul. Toti nebunii au dat navala si au cumparat toate conservele, spirt nu mai gasesti, masti, nimic, zici ca vine apocalipsa. Eu tre' sa merg sambata cu prietena la cumparaturi ca duminica plec o saptamana din tara, ceva imi zice ca nu o sa gasesc nimic in hypermarket, noroc ca-i vegana si ma indoiesc ca si-a facut cineva provizii de pateu vegetal si lapte de migdale
Toti expertii lu peste prajit si toata mass-media ordinara fac din tantar armsar si instiga la panica aiurea. Stai sa vezi cand or anunta primii bolnavi sau primul batran de 85 de ani mort cum o sa sara toata lumea. Macar de s-ar elibera la metrou sa prind loc mai des dimineata. In rest, lumea nu mai gandeste. Azi mi-a zis un coleg ca merge sa-si ia zeci de litri de apa, sa aiba IN CAZ CA. I-am zis sa-si ia naibii o cana cu filtru ca iese mai ieftin, e mai usor de carat si cu 4 filtre ai apa 8 luni