Daca dai ok atunci cand te intreaba de enable crossplay, e normal sa bage si jucatori PC, ca asta inseamna. Da-i mereu No si o sa ramai doar pe platforma ta. Nu am vazut vreo optiune din care sa elimini PC-ul, dar sa poti sa ramai cu cei de PS si Xbox. Deci, fie ii dai enable si joci cu toti, fie ramai cu ai tai. Un ghid cum sa adaugi prieteni (de pe alte platforme) in joc, aici: https://dotesports.com/call-of-duty/...rossplay-guide

Pe mine ma enerveaza ca te tot intreaba daca vrei sa dai enable, pentru ca nu gaseste imediat joc si dau de vreo 4 ori NO per sesiune, si atunci cand gaseste, aproape mereu ma baga pe un server cu ping destul de mare. Imi vine greu sa cred ca nu se gasesc ~150 de jucatori la fiecare sesiune pe PS in relativa apropiere, mai ales ca a fost downloadat de milioane de oameni, literally. Ceva e ciudat in ecuatia asta si se si simte asta in gameplay, am momente de stutter/lag.

Cat despre joc, se aseamana cu Blackout BR, au bagat toate componentele necesare unui BR (ping items, ping enemy/danger, redeploy teammate - Multumim, Apex!). TTK este asa si asa, as zice ca ar trebui putin ajustat. Parasuta mereu este nice to have. Oamenii nu prea comunica, sau cel putin nu prea am intalnit eu oameni cu mic care sa vorbeasca. Oricum, cu randoms este greu sa ajungi in end game, poate doar cu noroc. Faza cu Gulagul este ceva nou si chiar mi se pare ca aduce un plus. Faptul ca merge progresia spre caracterul tau overall este iar dragut, nu mai intrasem in joc de cand se lansase Season 2. Nu ma prea incanta treaba cu Killstreaks, mi se pare o chestie foarte "CoD" la care puteau sa renunte si sa lase BR normal, ca si asa are vehicule.