Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Cat de exemple de oameni care au plecat milionari in dolari si in cativa ani/zeci de ani au devenit miliardari...cred ca-i mult mai usor sa faci 2 mil dintr-un milion decat este sa faci 100.000 din 1000.
Aici nu sunt la fel de sigur. Cred ca oricine are o solutie de milioane poate gasi investitori rapid. Recunosc ca multi investitori sunt de o nesimtire cruda si rigiditate dusa la extrem. Dar unii sunt si niste oameni deosebiti cu viziune.

Da, sunt cazuri rare ce am povestit, dar asta e absolut fascinant cum ma uit la cum au trecut ultimii ani. Raritatea nu vine din conditii externe, ci interne, cred ca totul tine de caracterul unui om. Cot la cot am lucrat pe salariul minim +- ceva la inceput cu exemplele mentionate, exista oameni cu caracter fascinant inca de la inceput si iti dai seama ca ei au ceva aparte si timpul a demonstrat asta. Si nu e vorba de outliers / supradotati intelectual de la natura, exista si din astia, ci mai degraba sunt convins ca e 100% atitudine. Munca si banii sunt o consecinta din atitudine.