Quote Originally Posted by Dant3 View Post
Nu cred că următoarele jocuri apar day one PC, probabil aleg soluția asta cu jocuri exclusive după o perioadă de... Vor sa mulgă sau să atragă și din jucătorii de PC.

De exemplu, eu daca m-aș juca Horizon ZD și m-ar da pe spate, as lua instant PS5, nu as astepta 3 ani. Sunt foarte curios de politica lor, eu am sa aștept oricum cel puțin un an de la lansare, mai ales acum când am alte priorități
Exact asta o sa fie situatia. O sa arunce cu HZD si God of War in PC playeri, ca sa mai atraga din ei sa cumpere PS5 cand se va lansa cu HZD 2 si God of War 2. Si o sa functioneze foarte bine strategia asta.

Pe mine un singur lucru ma intereseaza de la PS5: jocuri, jocuri, jocuri, jocuri, jocuri (noi).

Si partial sa existe backwards compatibility cu jocurile de PS4. Adica daca am deja discul sa il introduc in PS5 si sa ma pot juca jocul respectiv. Cred ca oarecum Microsoft ii forteaza sa faca asta. Desi nu stiu cati dintre voi isi aduc aminte ca prima varianta de PS3 (fat 60 Gb) a fost compatibila cu jocurile de PS2, iar apoi aceasta facilitate a disparut ca prin magie la prima revizie.