Quote Originally Posted by Rukax View Post
^Nu m-am exprimat eu bine si de aceea toata logica din postul tau e irelevanta si fara sens, oricum. Nu cred ca publicul care se joaca pe PC este mic. Ci consider ca este mic publicul care se joaca pe PC si este dispus sa isi cumpere consola. Sa o luam altfel. Cine are un PC performant care sa poata juca jocuri precum God Of War (in cazul in care ar aparea si pe PC) sau HZD, de ce ar da banii pe o consola cand vede ca mai nou toate exclusivitatile vor aparea si pe PC indiferent cat ar dura. Mai ales ca pe PC sunt multi pirateristi care nu ar cumpara jocurile...

//btw, eu nu sunt pro sau contra cu treaba asta, chiar nu imi pasa. Insa, ma macina curiozitatea de ce o firma ca Sony incepe sa faca scheme de genul dupa atatia ani. De ce acum sa dai drumul la exclusivitati?
pentru ca sa cam schimbat toata conducerea la divizia PlayStation si vor sa arate ca ei fac bani cat timp sunt ei la conducere ca sa gaseasca posturi si mai bune dupa cativa ani acolo, si cum fac ei asta este prin "short term profits", pun jocurile astea mult laudate pe platforme noi unde o sa faca un profit extrem de usor ca jocurile sunt facute deja, un port pe PC este ieftin, dar ei nu se gandesc ca acum o parte destul de mare din audienta stie ca nu mai au nevoie de console PlayStation si o sa ramana pe PC acum, ceea ce in termen lung o sa le scada din profit