Quote Originally Posted by SeCeX View Post
Eu am zis ca il las pentru maine seara...man, sper totusi sa nu fiu dezamagit, pot spune ca sunt pretty into resident evil...eh, ramane de vazut, cat despre online, la fel si eu , don't care, o sa revin cu o parere dupa ce incerc story ul maine. Also, cum e hardcore?
E ok hardcore, cam pierde din dificultate cand poti sa salvezi la infinit. Spre exemplu poti juca 10 minute dupa care te duci iar sa salvezi si elemina din senzatia aia de horror. Cand erau ink ribbons trebuia sa gandesti salvarile ca sa nu ramai fara ele, acum salvezi cand vrea chefu' tau. De multe ori inaintam in joc si imi era putin frica, dupa care realizam ca salvasem cu 3 minute in urma si ca daca mor, nu pierd mult.
La fel si safe rooms, sunt foarte multe si strica din atmosfera. Spre exemplu in RE2 remake erau putine safe rooms mai ales in B scenario daca nu ma insel, mereu aveai de ales pe ce ruta sa o iei ca sa ajungi la save point. Sa merg pe ruta cu lickers si daca vine mr.X am pus-o sau sa ma duc pe unde sunt multi zombi si daca vine mr.X iar am belit-o. In RE3 iesi dintr-un safe room, mergi 2 strazi si intri in alt safe room. Nu imi amintesc sa fie asa de multe in jocul original de pe PS1.

Nemesis cam lame, cum am zis si inainte. O lupta cu Nemi mi-a dat un vibe de Resident evil 6. Orice lucru de imi aduce aminte de Resi6, not good.

Per total, jocul este ok. Daca as fi sa-i dau o nota ar fi cam un 7 din 10. Il salveaza muzica si nostalgia mea tampita. Cam atat, sper sa va placa si game on.