Inteleg ce zici si nu cred ca Linus se gandea ca acest clip este pentru cei care vor sa inlocuiasca PC-ul cu streaming. Fiind purist, nu o sa gandeasca niciodata asa, dar sunt multi oameni interesati de aceasta optiune si de ce nu sa le dai niste content. Ca mai face el comparatie cu PC, aia e altceva. Physical machine/on premise > streaming. No doubt si cam toti stiu asta. Poate peste multi ani sa zici ca sunt efectiv 0 diferente intre ele, cand vor fi serviciile mai avansate, dar tot ISPul va face diferenta.

Eu am GN si as fi vrut sa testez Stadia, chiar daca am consola si PC tocmai pentru ca ma pasioneaza subiectul, tehnlogia. Cred ca acolo se indreapta, asa ca mai bine sa vezi din timp, nu? Trebuie sa recunosc ca posibilitatea de a juca (aproape) orice joc, pe orice device, cand vrei tu, este ceva nemaipomenit, mai ales ca multi nu concepeau asa ceva pana acum niste ani. Esti plecat cu laptopul de munca pe undeva si te plictisesti? Nu conteaza ca are placa integrata, o sa mearga totul, just rent the VM.

Abia astept sa vad cum e Stadia, desi diferite clipuri sau stiri ca astea mi-au cam luat din asteptari. Vom vedea.