Quote Originally Posted by codpin View Post
Eu am jucat toate jocurile From Software de la Demon Souls si pana la Sekiro. Am platina la multe din ele si nu am avut nici un boss nebatut (si fara cheese) in intreaga serie. Nu ma consider f bun la jocurile astea, mai alea dupa ce am vazut ce fac altii pe youtube, dar macar decent joc.

Sekiro abia il asteptam, preorder de cum l-au pus in shop si tot asa.

Bai, deci nu am putut sa-l termin. La Owl am renuntat. E super faina verticalitatea jocului, environment, story etc Combatul in schimb m-a terminat. Initial recunosc ca intrasem in joc ca si intr-un alt Dark Souls, dupa ce mi-am luat bataie de imi era jena de mine am luat pauza si m-am fortat sa uit tot ce stiam pana acum din celelalte jocuri din serie.

Eh, am facut ceva progres dar chiar si asa, ceva nu a facut click la mine. Si ma oftic de nu mai pot ca nu imi place si ca nu pot sa-l termin dar efectiv combatul in jocul asta nu am reusit sa-l stapanesc. Nu credeam asa ceva posibil dupa ce am jucat toate celalte jocuri, plus Nioh, Surge 1 si 2 si alte jocuri soulslike.
Nu te da batut, sincer si mie dintre toate jocurile enumerate de tine ,mi au facut cele mai multe probleme ultimii 2 bosi din sekiro.Efectiv am avut nevoie de pauza de 1 zi intre ei ca sa ma reculeg, dar se poate, mi se pare ca e mai important sa inveti boss ul, la ce poti face parry/dodge cat de lung e combo ul,etc,de prosthetics si alte artificii in final nu prea mai ai nevoie (strict parere personala).