Single post: PS4 Pro

  1. #3054 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am un PS4 PRO versiunea 7116B iar in unele jocuri este destul de zgomotos, LA Noire de exemplu. Consola are doi ani vechime, a fost folosita destul de putin insa este intr-o camera unde mereu se pune praful pe ea.

    M-am gandit sa o curat de praf insa inainte sa ii dau stick-erul de la garantie jos am vrut sa vad cat de grava este situatia la partea superioara dupa ce dau capacul jos. ma asteptam sa gasesc panze de paianjen si un strat de 2mm de praf. Surpriza este ca arata excelent, aproape ca nou as putea spune, doar putin praf pe lamele de la cooler, arata chiar mai bine decat in poza fiindca ele sunt facute cu blit.

    Intrebarea pentru cineva care a curatat-o, la voi partea de sus arata la fel ca cea din pozele mele insa intern la radiator era mult praf?

    Intreb fiindca daca cei care au mai curatat au avut situatii similare, nu vreau ca stratul de praf sa fie insignifiant in interior si sa ma complic cu pierderea garantiei ( 2 luni ) si tot procesul.

    Este posibil sa fie invers totusi, la suprafata sa para ca noua iar in interior sa fie atat de mult praf incat sa opreasca racirea optima a consolei.
    Attached Images Attached Images whatsapp-image-2020-05-29-03.17.54.jpeg whatsapp-image-2020-05-29-03.17.54-1-.jpeg