Single post: PS4 Pro

  1. #3056 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Multumesc mult pentru raspuns, cu siguranta va ajuta mai multe persoane!

    Nidec este cooler-ul.

    Imediat dupa ce am citit raspunsul tau m-am apucat sa imi desfac consola. Am ajuns la partea cu radiatorul si surpriza, totul arata perfect. Praf este extrem de putin, chiar daca suflu nu se face niciun norisor. ca in poze arata.

    As mai avea de desfacut ultima parte, cea in care trebuie sa schimb pasta insa nu stiu daca are rost. Am comandata de la e-mag o pasta termica arctic mx-4 insa nu stiu daca merita tot efortul asta, 40 lei si drumul pana la easybox. Mi-as fi dorit sa fie acolo mult praf si sa am de lucru insa asa nu stiu daca merita sa schimb pasta termica, stratul de praf este insignifiant.

    Nu cred ca aceasta consola a fost folosita mai mult de 40 de ore, acesta o fi raspunsul pentru lipsa prafului. Totusi, cei care au console zgomotoase si le-au folosit mai mult, nu ar trebui sa ia in considerare exemplul meu dezamagitor.


    LE - Mi-am amintit ca am o camera periscopica cumparata de pe AliExpress si am folosit-o sa vad cat praf este in spatiul dintre ventilator si heatsink. Este mai mult praf decat la celalt capat insa nu stiu daca suficient incat sa continui cu planul initial.
    Attached Images Attached Images dsc09004.jpg dsc09006.jpg dsc09008.jpg win_20200529_17_47_09_pro.jpg win_20200529_17_47_14_pro.jpg win_20200529_17_47_18_pro.jpg win_20200529_17_47_28_pro.jpg