E posibil sa fie si orizontala. De vazut cum sta cu racirea (air flow), si care pozitie e mai buna ptr asta. Ptr mine ma avantajeaza pe verticala ca spatiu. XBox Series X pare stearsa pe langa designul PS5 (desi poate va avea racire mai buna).


Jocurile mi s-au parut interesante. Vad ca sunt cateva voci aici care sunt numai pe AAA si franchise deja existente. In afara de Horizon si RE8, mi-au mai atras atentia R&C, Returnal, Deathloop, Kena, Little Devil, Ghostwire, Pragmata (conceptul). Vor fi toate bune? Cel mai probabil nu. Dar la nivel de concept cel putin sunt interesante pentru mine.


Oricum unii pe aici o sa se incalzeasca cu timpul. Tot timpul reactiile la cald sunt mai extreme (ca nu cumpar, ca jocurile sunt naspa, sau ca e super, cumpar din prima zi, bla bla bla).


Designul e unic si interesant. Nu imi displace. Dar astept sa vad fizic cum arata. Sunt curios cum vor arata versiunile ulterioare. Atat la PS3 si la PS4 primele variante erau mai uratele decat urmatoarele. Eu nu o sa iau day one ptr ca 1. astept sa treaca de consolele initiale (care pot avea probleme pana va fi "ironed out") si 2. cred ca o sa fie pe la 2000 lei si astept sa mai scada putin. Cu PS4 sunt la a 3a consola. Ce fac? Cumpar si vand cum apare o noua varianta?