Categoric evenimentulu fost mult mai bun ca si cel de la Xbox S X, dar totusi nu cine stie ce, consola mi se pare mega cool si accesoriile gen casca aia 3D si telecomanda is bine venite! Dacă tot au arătat un media remote sper ca au făcut si un media player bun care sa stie să redea mai orice arunci in el inclusiv Dolby Atmos si Vision si sa redea din retea!

Jocurile nu m-au super impresionat, daca era un event PS4 erau ok dar așa eu unul ma asteptam sa vad ceva sa raman gură cască! Resident si Horizon parca mi-au captat putin atenția, probabil HZD2 va fi bun, vroiam sa vad totusi mai mult gamplay! Ratchet mie nu mi se pare mult mai diferit la grafica ca si ultimul de pe PS4.
E bine ca au arătat si jocuri de ps3 gen Little Big Planet, Asto Playroom si jocul ala cu capsunele, mega fain lool.

De cate ori ii mai puternic ps5 decât ps4? Mult? Nu se vede, lool!

Nu stiu cine si de ce va prefera varianta digital only, sper sa nu aibe vanzari prea multe ca sa nu încurajeze un PS6 cloud gaming console only!

Sper sa fie o generație mai buna ca si PS4, pentru mine actuala consola nu a fost cine stie ce, pe PS3 am jucat mult mai multe titluri si am ramas cu amintiri mai placute!