I had to sleep on it dar luate in modul, eu am fost multumit de conferinta SONY.

1. Design:
Playstation 5 arata senzational. Nu cred ca am avut niciodata cele 2 console atat de frumoase, atat Playstation cat si Xbox.
Pur si simplu le iubesc, nu as fi putut sa le desenez mai bine nici daca imi extrageam ideile din subconstient.

2. Games
Mai la jocuri, prerea mea este ca au stat ok, se putea si mai bine dar cu siguranta se putea si mai rau (Microsoft ai net?)

2.a Wow - day one:
Horizon Forbidden West
Kena: Bridge of Spirits - jocul asta are ceva din Ori+Fable = love, nu stiu de ce dar m-a atras
Solar Ash - aduce a Journey 2
Project Athia - sper sa nu-mi iau aceeasi teapa ca la Godfall pe care il credeam monumental iar aseara mi-a provocat voma

2.b Good, but I need to see more::
Marvel's Spider-Man: Miles Morales - bun dar, ok... Spiderman DLC. Nu stiu, ok, treaca
Gran Turismo 7 - masini, arata bine, ok, vedem si concurenta. As fi fost mai miscat de un Driveclub 2
Demon's Souls - sunt inca in recuperare psihica dupa Sekiro, altfel ar fi fost mai sus
Ratchet & Clank: Rift Apart - frumos. L-am terminat pe primul, probabil ca il voi cumpara la prima reducere

2.c Meh, nu au ce cauta la o prezentare Playstation 5
Restul - nu inteleg de ce au ales sa umple timpul cu celelalte mizerii. Ce cauta capsunile alea acolo, un joc cu o pisica...
Doamne, Godfall a fost atat de impresionant ca si teaser la inceput iar acum a fost asa de mare dezamagirea cand am vazut contentul asta atat de generic si de banal...