SSD-ul ala o sa conteze exact cat raw-powerul xboxului , adica spre mai deloc.

fanboys will be boys in ambele tabere.

Bineinteles ca fiecare vrea sa vina cu sloganuri de marketing care sa rezoneze cu publicul tinta, nu e nimic rau in asta.

Conferinta nu a fost rea, si a fost incomparabil mai buna decat ce aratat xbox . Desi comparatia nu sta in picioare, ar trebui sa asteptam sa vedem cu ce vin ei luna viitoare (nu ma astpet la mare lucru, sincer).
Altfel, fiecare isi ia ce vrea, sau ambele, dupa preferinte, si chiar nu vad sensul sa arunci cu rahat in competitie, indiferent de ce parte te afli.
La mine intotdeauna platforma preferata a fost cea de la Microsoft, dar am luat si PS pentru exclusive. Si a meritat, si doar pentru Bloodborne, Nioh si God of War. Asa cum poate si pentru altii Halo sau Forza inseamna mai mult decat exclisivele Sony.Si nu am simtit niciodata nevoia sa fac comparatii, stau acolo in pimukl rand pentru comunitate, pentru prieteni.
Ambele platforme sunt bune, cu plusuri si minusuri fiecare, ambele console sunt bune. Next gen-ul e inca o necunoscuta in ambele tabere, atat din punct de vedere hardware cat si jocuri, singurele certitudini sunt Halo si Spidermanul ala pana la urma, ca timeline.
Nu are rost sa va incrancenati si sa va flexati muschii pe aici dupa parerea mea.