Quote Originally Posted by ymess View Post
Acum mi-a venit o idee in minte.
Gandindu-ma la "ce consola sa aleg" PS5 / XSX modelul de tip servicii "Game Pass" e probabil cel mai important factor in cazul meu, si ma gandesc si la multi altii, situatia e similara.
Cand s-a anuntat Game Pass a avut ceva sens, dar cu lansarea noii generatii parca are tot sensul din lume acum.
La hardware sunt convins ca nu vor fi diferente majore, la jocuri exclusive probabil se va vedea diferenta, probabil un pic mai mica decat pana acum. Pentru un jucator ocazional, si cred ca majoritatea aici se incadreaza, serviciul de game pass pus la dispozitie cred ca e mai mult decat crucial.
Intr-adevar mentinerea sau cresterea calitatii serviciului GamePass va fi definitorie in alegerea consolei urmatoare pentru cei care astazi detin un Xbox One. Luna trecuta tocmai mi-am prelungit abonamentul pe 3 ani la Ultima Game Pass, profitand de oferta celor de la Microsoft de conversie la 1$ a serviciului Gold.

Chiar daca jocurile exclusive ale celor de la Sony sunt mult mai pe placul meu momentan, cred ca main console va ramane si la mine Xbox.