Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Doar pentru ca tu nu-l astepti cu asa mare interes, nu inseamna ca este universa valabil.
Eu il astept cu cel mai mare interes, plus ca am pretentia sa devina GOTY2020.

Din lista aia, nu stiu daca sunt 1-2 jocuri care sa se ridice la asteptarile si magnitudinea lui Cyberpunk, ci mai degraba jocuri de duzina.
Valhalla si Legion sunt suficiente sa-i sterpeleasca potentiale incasari de milioane de dolari de sub nasul lui CD Projekt.

Nu stiu cati ar prefera sa se joace de-a hackuit cu dronele prin Londra post-Brexit.
Dar sunt foarte multi care vor prefera sa se joace cu Vikingii decat un joc cu tema cyberpunk (piata si asa e saturata de jocuri cu teme futuriste de la Deus Ex la Detroit Become Human, plus o gramada de shootere, dar sunt foarte putine jocuri de buget cu tema vikinga, chiar deloc.....mai exista un joc open world despre vikingi de magnitudinea lui Valhalla? ).

Daca Cyberpunk vine cu multe buguri la pachet, iar Valhalla vine cu aceleasi mecanici reciclate dupa Origins si Odyssey, dar cu foarte putine buguri, cu o poveste interesanta, cu ceva imbunatatiri care sa-l faca mai atragator, s-ar putea ca Ubisoft sa striveasca CD Projekt pe piata europeana.
Vorbesc de piata europeana........ca jucatorii de pe piata americana oricum au numai Call of Duty in cap.

Si sa nu uitam de noul joc Spider-Man.....

---------- Post added 18-06-2020 at 21:08 ----------

Quote Originally Posted by Srachi View Post
iar cine va avea atentia fixată spre PS5 va lua jocul să-l joace pe noua consolă!
Mda, cand?
In 2022?



CD Projekt are nevoie de incasari spectaculoase tocmai la lansare ca sa sustina jocul pe termen lung si ca sa se apuce mai repede de producerea unui nou Witcher.
Se stie ca multe jocuri cu potential au esuat si au devenit uitate/urate pentru ca au avut lansari esuate din cauza problemelor tehnice sau doar fiindca au ales o perioada nefavorabila pentru vanzari, cum a fost Titanfall 2 in 2016 cand s-a lansat intre BF1 si CoD 13