Nu stiu daca a mai fost postat sau daca e vreun thread de EA Play sau Fifa 21, dar am vazut asta pe Twitter: https://twitter.com/easportsfifa/sta...936945155?s=21

Pro Clubs si Career Mode, poate dupa ani de zile decid sa asculte fanii. Anuntul asta imi da multe sperante.

---------- Post added 19-06-2020 at 11:33 ----------

Quote Originally Posted by Cggamer View Post
Evident, vor incepe cu un discurs tinut de Andrew Wilson, vor anunta FIFA 21 cu Ronaldo avand o freza mai detaliata.
Apoi ceva detalii despre Battlefield 6, Dragon Age 4 si Titanfall 3 care vor fi lansate in 2021-2022.
Si ....gameplay cu Star Wars Squadrons.
Ei uite aici e problema, nici macar freza lui Ronaldo nu au aratat.
Nici nu au anuntat un nou BattleField, nici Dragons Age, nici Titanfall, nimic. Au anuntat un nou Skate, okay, frumos, dar nici macar un teaser de 10 secunde, au tinut la final un "one more game" doar sa zica de un nou Skate, dar nu stim numele, sau vreun detaliu.
Ei arata pe fata ca se lucreaza la asa ceva, dar nici macar nu avem o certitudine ca la anul vom vedea vreun joc lansat.

Pe scurt, conferinta:

- Apex Legends pe Switch & Cross Play, bun asta e un anunt frumos, o surpriza placuta.
- C&C Remaster: o idee super buna dar la diferenta dintre clasic vs 4K eu nu vad nicio diferenta grafica. Daca faceau un remake (grafic ar fi fost de ajuns) ar fi fost senzational, dar asa ii pot da ignore linistit.
- Sims: Au dat-o in diversity & inclusion, nu ca as avea o problema cu asta dar sunt scarbit de partea cu "virtue signaling", adica sa arate ei ca vai dintre toti ei s-au gandit la transgenderi / negrii asupriti, au tinut minute bune dintr-un game conference doar sa zica asta. Sunt scarbit la maxim
- Rocket Arena - nu-i genul meu, pare cam de copii, dar pare interesanta mecanica, macar incearca ceva original
- It takes two de la Josef Fares: okay, in momentul asta a inceput conferinta, cred ca e singurul joc nou anuntat.
- Star Wars: Squadrons - singurul gameplay din toata conferinta, s-a ridicat la nivelul asteptarilor zic eu, arata destul de bine.
- Mini-Trailer Fifa / Madden: fix 2 cadre luate din noul Fifa cu rewind effect... Nu au anuntat absolut nimic, asa cinemic arata bine suporterii si stadionul, dar din trailere nu poti sa ai incredere ca asa arata jocul final.
- E acolo in works un Battlefield, posibil Dragons Age, un Need for Speed, incepem sa vedem ceva interesant.
- Dar gata conferinta, parca fix in momentul cand devenea okay s-a terminat.

Deci bine ca s-a anulat E3, ca EA s-ar fi facut super tare de ras in comparatie cu celelalte prezentari.
Eu sunt fericit ca am prins ceva E3-uri bune, in anul cu XONE/PS4 si imediat dupa, dar daca asta a ajuns sa fie prezentare de tip E3 atunci eu nu mai am pretentia sa sper la ceva.
Nu zic ca jocurile nu ar fi bune, dar prezentarea in sine cine gandit-o a fost foarte buna 5-10 minute dintr-o ora, si au uitat sa o continue inca pe atat.
Sper ca Sony / Microsoft sa arate ceva, serios acum, si fara vrajeala cu inclusion / diversity / racism. Sa arate jocuri.