Celor care incearca sa se autoconvinga ca jocul e de rahat si nu merita sa dea bani pe el le recomand sa se relaxeze si sa astepte o reducere. Daca era pe PC sunt convins ca asaltau siturile de torrenti, asa arunca cu pietre. Poate ca povestea nu place oricui dar trebuia sa fie o poveste ca sa faci un joc de 25 de ore.Si nu orice joc. E cel mai realist si cel mai fidel grafic joc vazut de mine vreodata. Puteau sa faca povestea si cu unicorni roz care se tavalesc prin praf se nori si apoi bombardeaza toata planeta, tot as fi luat jocul day 1. Povestea e importanta nu contest, dar daca era una pe gustul celor comentatori, dar grafica, sunetul si celellalte elemente erau de ***** cred ca nu avea nimeni nimic de comentat. Sau mai mult daca scotea Naughty Dog o carte cu povestea minunata cred ca se bateau toti comenatatorii prin librarii sa o cumpere,ca doar ei iubesc povestea nu jocul. Joci un joc in primul rand pt ca e joc, daca se intampla sa aiba si o poveste care sa iti placa il face memorabil, daca nu extraordinar. Bloodborne desi la inceput cautam sa il inteleg ca si poveste e unul din cele mai bune jocuri jucate de mine si daca va aparea continuarea cu siguranta il voi lua si pe ala day 1. Si habar nu am ce naiba de poveste a fost acolo.Dar a avut celelalte elemente fantastic de bine realizate...