E jocul de 10 sau de 0? Nu stiu. Ideea mea e ca vanzarile TLoU 2 nu iti garanteaza ca va fi de 10 sau de 0. Succesul in vanzari, sau nu, nu echivaleaza cu daca iti place un joc sau nu. Aia o vezi dupa ce l-ai jucat. Vedeti la filme, cu care eu sunt m familiarizat, sunt filme proaste cu succes financiar si filme bune care nu si-au scos banii.

Ca ne place sau nu, TLoU 2 este acum un joc diviziv. Cu timpul probabil se va ajunge la un consens intr-un sens sau altu. Cand m-am referit la calitate am facut-o la modul general si sigur nu m-am ref la partea tehnica ptr ac joc.

In opinia mea ac joc venind dupa succesul primului si care m ales este in gen iubit si apreciat, va suferi din cauza asta. Personal desi sper sa ma insel (si eu am bias ca oricine) nu cred ca se va ridica ca niv primului. Ptr ca e stacheta foarte sus. Stiu ca daca imi temperez asteptarile, teoretic cel putin ma voi bucura m bine de joc, si probabil voi fi ceva m. obiectiv in modul la care ma voi raporta la joc, si ce-l inconjoara.

Eu tot astept fan-ul sa imi aduca jocul (edit: la 10 min dupac postarea asta am primit sms de la curierat ). Am.luat prin jrc dar nu e vina lor. Am facut pre order, si e prima data cand o fac. Nu sunt multe jocuri sa vreau sa fac asta. Nici la lansare nu iau jocuri. Iar exceptiile sunt rare. Poate voi fi dezamagit dupa ce il termin, nu stiu. Sa poate nu..Voi vedea. Oricum ca mine si altii au facut preorder. Multi. Deci vanzari masive. Dar asta nu zice nimic de cat de bun ori prost e jocul.

Edit: O continuare directa la ac joc nu as vrea. Ar diminua din pov personajelor. In ac setting si cu alte personaje, da, de ce nu. Nu vreau totusi un Assassin's Creed cu Uncharted or TLoU. Cate continuari sa faci pana seria se va scufunda in mocirla?