Quote Originally Posted by MonkY View Post
Asta cu "Bigger is cooler" m-a facut sa zambesc. Degeaba e bigger, daca fantele alea pe unde trage si scoate aerul sunt la fel de mici (ca sa pastreze mirobolantul design cu aripioare)...

Eu nu-s asa sigur ca au invatat din greseli, o sa fiu Gigi Contra la PS5. La cat de mare este (fata de XSX) puteau sa puna ditamai ventilatorul, dar cred ca au ales fix acelasi sistem de racire "tip laptop", ca si pana acum. Da, am vazut si eu articolul (wow, ce de informatii) si mi se pare ca astia de la Sony ne cam iau la misto cu raspunsuri superioare gen "thermals", "supercomputers"... Dar in fine, nu mai zic nimic pana nu vad cum arata inside, ca la XSX.
Sper ca rezolva problema cu racirea pentru ca e bataie de joc, incerc sa ma joc infamous second son(PS4 Pro) dar indiferent daca selectez performance sau framerate mode face ca un avion.
Se aude mai tare ventilatorul decat vocile si actiunea din joc(volumul e destul de sus)... Nu e primul joc in care patesc asa la fel a fost si in God of War, Horizon Zero Dawn etc.

Degeaba ai jocuri bune daca cosola e praf construita. Sa invete de la Microsoft cu Xbox One X...daca au inginerii asa de slabi.