Din ce am vazut pana acum:
  • Pare ca au facut cea mai detaliata si "alive" lume din orice open world de pana acum.
  • Gameplay-ul si povestea par mult mai bine integrate decat in celelalte jocuri ale lor. Am vazut de mai multe ori cutscene-uri in care personajele discuta despre cum sa abordeze problema si despre ce poate merge prost, urmand ca mai apoi jucatorul sa tina cont de asta.
  • Nu imi place deloc stilul asta hollywoodean pe care l-au imbratisat. Una dintre cele mai bune parti ale seriei Witcher au fost personajele autentice si pe care am ajuns sa le indragesc, dar in Cyberpunk toata lumea pare sa aiba o atitudine tipica filmelor de duzina - "Sunt Rambo badass si un imi e frica de nimeni, come at me bruh".

  • Desi vor sa para ca sistemul de combat este unul strategic si complex, mie in continuare mi se pare mizerabil. Nu o sa stau sa analizez fiecare scena de gameplay pe care au aratat-o, dar e destul sa ne uitam la cele 5 secunde de mai jos: inamicul vede jucatorul, jucatorul schimba pe grenada si isi ia to timpul din lume sa o arunce (timp in care bara de viata abia se modifica), inamicul vede grenada langa el si in loc sa fuga nu are nici cea mai mica reactie. Pur si simplu sta si asteapta sa explodeze.
https://youtu.be/lPTxQhvGo_Q?t=783