Singurul mod in care Apex a "rupt gura targului" a fost prin marketing agresiv si ffffffffffffffff bine platit. Jocul a fost si este in continuare o gluma buna.

Momentan pe piata BR sunt doar 2 jocuri care merita mentionate - Fortnite si mai noul Warzone de la CoD. In rest, cu totii sunt undeva departe de ei. Am jucat sute de ore de PUBG, dar nu m-as mai putea intoarce in jocul ala. Este mult prea slow si limitat, dar si greoi dpdv loot si combat. In schimb, in Warzone parca este mult prea rapid totul si prea alert, asa ca nu ai momente de respiro decat daca stai ascuns la marginea hartii.
Tensiunea aia e buna, dar dupa sute de meciuri, devine obositor si personal am ajuns efectiv sa nu-mi mai doresc sa intru in joc, pentru ca dupa 2-3h de joaca, sunt irascibil, nervos, obosit, adica exact opusul unei sesiuni de joaca ce ar trebui sa te linisteasca.

In schimb fortnite este placut, este childish, este fun to play, chiar daca e si acolo o oarecare tensiune. Si din ce inteleg, ei asta incearca sa faca, ceva mai silly si care sa atraga lumea.
Cat timp este free to play, nu are ce sa fie rau pentru noi, care-l putem incerca si sa ne facem singuri o parere despre cum este. Asa ca mai bine asteptam sa iasa, macar acel open beta si vedem dupa aia