Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Ai totala dreptate si nu am zis ca este el un hater in general (doar ca nu-mi place mie stilu lui, asa cum nici altora nu le place de ACG sau MKBHD sau alte initiale ciudate), ci ca in cazul de fata, asta este atitudinea lui.
Am mai zis si ma repet, un joc functional ar trebui sa plece din start cu nota 5. Mi-e greu sa cred ca jocul asta este de doar 1 punct peste nota 5. Faptul ca nu ai inteles povestea/nu te-a atins/nu e genul tau/potato, nu este un motiv sa-i scazi complet nota (ma refer la el, nu la tine).

Nota jocului trebuie sa fie media notelor de la mai multe aspecte, grafica, sunet, gameplay, story, banana, iar aici imi e fff greu sa cred ca toate astea adunate si impartite la x dau nota 6 pentru cineva cu capul pe umeri.

Also, normal ca sunt un random, de fapt sunt mai random decat altii, pentru ca nu sunt o "persoana publica", o "vedeta" cum se zice la noi. Si sunt ok cu asta. Dar tot ce spun eu, este parerea mea proprie si personala.
Este foarte nomal sa scazi puncte din cauza povestii la un joc story-driven.
Si eu zic ca nota corecta e intre 6 si 7.
Omul a dat argumente punctuale referitor la story, si se intmapla sa fiu de aceasi parere. Toata constructIa e fortata, se manipuleaza jucatorul la greu, e o incalceala maxima si e plina de decizii discutabile si ilogice. Eu unul nu as m-as mai atinge de el nici platit. Si am fost fan al primului.

Nu fiti fanboy si nu incepeti da dati cu pietre in oameni care si-au expus o opinie diferita de a voastra. Vorbim de Joe, de Jim Sterling, de Fextralife, de ACG, oameni care au la activ ceva experienta, au jucat si recenzat ceva jocuri si nu ii poti banui ca sunt subiectivi. As pune mai curand la indoiala corul jurnalistilor care ridica ode si dau 10 pe linie unui joc care nu merita asa ceva la cum e construit. Dar nu o fac, ma abtin si ii las cu opinia lor.

---------- Post added 02-07-2020 at 16:28 ----------

Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
Joe asta nu este acuzat de hartuire sexuala ?

Sent from my moto g(7) power using Tapatalk
1. nu inteleg relevanta
2. a fost acuzat pe un blog de ceva streamerita, care intre timp si-a sters postul, si-a retras acuzatiile si a luat pauza de la twitter.

Dar ca sa vedeti si voi cum functioneaza cancel culture, vin oameni ca luke aici de fata, doar cu un crampei din poveste si trag concluzii neinformati.

Nu sunt mare fan al omului, nu imi place neaparat stilul lui, dar ii respect opinia. Si e un mare rahat ce i s-a intamplat cu wookie monster aia, o sa ii ramana eticheta asta pusa multa vreme