Eu v-am spus : feministele si progresistii, dupa ce au terminat de ruinat cinematografia, se vor apuca acum sa distruga si industria gamingului.
Astia sunt aceiasi care distrug statuile si vandalizeaza picturile din muzee pe motiv ca sunt rasiste, ba misogine sau homofobe.
Vor sa distruga arta exact cum o fac musulmanii radicali si turbati pe motiv ca nu suporta sa vada chipuri de oameni portretizati, tot aceiasi care au interzis saluturile de Craciun si Paste pe motiv ca ofenseaza.

Vor incepe sa concedieze in masa pe toti cei care se impotrivesc noului curent progresist.
Iar cei care au facut o singura data o gluma nevinovata ce se considera homofoba, rasista sau misogina pe forumuri sau pe Facebook/Twitter, chiar si acum 10 ani, vor fi respinsi la interviuri. Vor fi neangajabili in IT dupa toate pregatirile pe care le-au facut, indiferent cat de priceputi ar fi, oricat de talentati ati fi, nu o sa le pese. Pur si simplu nu o sa te angajeze.

Deja se intampla in Londra si la Paris, am auzit de IT-isti priceputi cu cativa ani vechime, cu pozitia de seniori, care pentru o singura insulta rasista sau misogina, chiar si o gluma, au ajuns sa traiasca in strada.
NU-I MAI ANGAJEAZA NIMENI!
Nici macar la supermarkete nu-i angajeaza.
Fiindca apar pe toate listele negre ale serviciilor secrete care opereaza cu cei de la resurse umane in toate lanturile si unitatile corporatiste ca fiind persona non-grata.
De ce credeti ca in America sunt atatia albi care traiesc in strada sau la rulote pe la marginea oraselor, si ajung sa voteze cu Trump din disperare sa le dea joburi in minerit si fabrici?
Fiindca nu-i vrea NIMENI fiindca sunt prea traditionalisti si prea masculini ca sa se adapteze la politica progresista corporatista.

Cand ne spuneau unii ca ce urmeaza o sa fie mult mai rau decat comunismul, nu i-am ascultat, am ras de ei....uite ca o sa ne iasa rasetele pe nas.
Pentru ca comunismul macar te incuraja sa te insori cu o femei si sa faci copii, iti asigura un job decent....uite ca corporatismul progresist de acum te amendeaza si daca ii dai flori unei fete si incerci sa o agati intr-un club.Ba chiar te incurajeaza sa devii gay. Iar daca nu te adaptezi, te lasa sa mori de foame.


---------- Post added 02-07-2020 at 20:14 ----------

EA a fost prima companie care a inceput trendul asta, acum l-a preluat si Ubisoft, si in curand vor fi toate acaparate de trendul asta , inclusiv producatorii INDIE.
Nu o sa mai vedem jocuri de strategie in care sa ne jucam de-a europenii, nici RPG-uri ca Witcher, sau shootere cu americanul masculin si alb in postura de erou clasic.
Vom juca doar cu oameni de culoare, gay, travestiti si femei.
De la Rockstar sunt deja zvonuri cum ca urmatorul GTA va avea trei personaje feminine, posibil un gay.