Quote Originally Posted by raduadelin View Post
Ce bine il cunosti pe ala micu'. Esti vecin cu ei?
Stiu pentru ca am jucat si asta am vazut.
Baiatul ala nu o sa fie niciodata ca Kratos. Am jucat si God of War: Ghost of Sparta si l-am vazut pe Kratos cum a crescut fara tata in conditii proaste, doar crescut de mama, cu un frate rapit, lovit de fracsu' Ares de i-a lasat cicatrice.

Atreus a fost mai rasfatat, a avut o familie completa pana la un moment dat, iar tacsu' nu e chiar atat de agresiv cu el, ba chiar nu vrea sa scoata un razboinic din el. Pana sa fie deranjati de Baldur, Kratos voia sa scoata din Atreus un simplu vanator si supravietuitor.

Apropo:
Kratos nu o sa moara niciodata contrar profetiei.
El va fi nemuritor ca ...MARIO!
E o emblema ala Sony , cum e Sonic pentru SEGA, Mario pentru Nintendo, si Masterchief pentru Microsoft.
O sa vedeti ca se intampla ce se intampla, si tot Kratos va demola tot panteonul nordic si o va comite din nou : isi va ucide toti prietenii si rudele de sange, adica inclusiv fiul sau.
Si o sa-l vedem peste 10 ani si in Egipt, apoi pe la maiasi si tot asa...pana cand il va omora pe insusi Dumnezeul iudeo-crestino-musulman.



P.S.
Am o mare banuiala ca si pe nevasta'sa a omorat-o, dar l-a pacalit pe fisu' ca a murit de boala si de batranete.....bullshiet, gigantii din gheata nu mor de la o gripa sau de batranete.
Gigantii de gheata sunt nemuritori!
Kratos a omorat-o la betie.