Pai da, iti respect parerea dar asta nu inseamna ca sunt de acord cu ea. Personal, asa cum am zis, consider ca el incearca doar sa prosteasca lumea (direct, cu buna stiinta, fiind sponsorizat pentru asta, sau indirect, nestiind mai multe, caz in care nu stiu ce cauta acolo), dar asta este doar parerea mea si nu inteleg de ce te ataci.

La fel se spune si despre cei carora le plac produsele Apple, ca sunt niste oi prostite de o corporatie. Asta nu inseamna ca cine zice asta, ii face pe toti prosti, ci ca ii prosteste Apple (deci ca sunt creduli), ii imbata cu apa rece, sau care e expresia.

Eu sunt pro produse Apple (si am destule) si nu consider ca sunt prostit de Apple, dar altii asa spun si nu ma intereseaza cat de putini.
Eu folosesc produsele de care sunt multumit si sunt liber sa aleg orice vreau, dar aleg produsele Apple.

La fel e cazul si aici. Parerea mea e ca el nu stie ce vorbeste, dar daca tie ti se pare ca vorbeste cu sens, atunci good for you.

Si repet, m-am referit strict la cateva videos pe care le-am vazut de la el/ei, pe care mi-am format o parere si nu am nevoie sa vad mai multe, pentru ca efectiv nu ma intereseaza.