Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
Acum si cu tine, doar n-o fi cineva nebun dintre cei care si-au luat teapa cu TLOU2, sa recunoasca ca jocul e nasol in comparatie cu primul.

Sa te lasi manipulat de Druckmann in halul asta, si sa afirmi ca jocul e bun (vorbesc in general), e de fapt definitia ultra subiectivismului si a conceptului fanboy.

Odata ce-ai ajuns captiv emotional, e greu sa mai vezi lucrurile in mod detasat si realist.
Cum mai exact si-a luat cineva teapa? Il joci, nu-ti place il vinzi iar daca iti place il poti pastra sau din nou spus il poti si vinde! L-am luat de pe OLX cu 180 si l-am vandut tot cu atata dar chiar si daca pierzi la el cativa zeci de lei nu vad unde e problema.

Da, mie unul mi-a placut si ca si gameplay si ca si story, pentru mine este un joc bun! Druckman, cine-i ala? Cum sa ma manipuleze sa zic ca-i bun cand mult dintre noi sau majoritatea care il joaca habar nu au despre cine vorbesti!

Problema ta este ca iei prea in serios jocul asta si scandalul ce se invarte in jurul lui!! Este doar un joc for fock sake!!
Cred ca tu ar trebui sa vezi lucrurile mai realist!! Vorbesti de Joel un personaj fictiv ca a supravietuit nu stiu cat in nu stiu ce conditii si ca apoi a fost atata de naiv cat a ajuns sa moara dintro greseala stupida!
Omule, trezestete la realitate, Joel nu exista, nu te mai lasa condus de emotii si nu te enerva pe joc, pe cei care au facut povestea asa si pe cei carora le-a placut jocul.
Este un joc, o poveste fictiva, fi mai realist si nu mai lua atat de serios un joc!!! Ce comenturi citesc pe aici la unii, parca v-ar fi omorat cineva familia, jur!

Nu are treaba nimeni pe faptul fictiv cum ca un cordiceps poate ataca si parazita oameni dar se leaga de ce ND l-a omorat pe saracu Jeol si de ce Ellie a ajuns sa o crute si ierte pe Abby. Daca nu iti dai seama de ce e asa povestea iti pot zice!

Luati si jucati fara sa va faceti probleme pentru chestii non sens, jocul e bun, sunt chiar faze woow si merita jucat dar daca nu puteti trece peste niste prostii ok, nu va obliga nimeni la el!! Pentru ce ne jucam? Sa ne destindem si sa ne decuplam putin ca probleme sunt destule in viata reala asa ca de ce va bateti atat de mult capul si sunteti chiar revoltati pe o poveste habar nu am, nu pot sa imi dau seama.