Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Poate e un lucru bun pentru companie, cand cineva cu o atat de mare putere de decizie pleaca, fortat sau nu.
Also, mi se pare penibil ca om, atunci cand ajungi intr-o pozitie de putere, sa profiti de asta pentru diverse favoruri personale (financiare, sexuale) si in mod clar lucrurile de genu asta ar trebui mai aspru pedepsite (cu inchisoarea).
Hai sa nu exageram cu pedepsele.
Majoritatea femeilor au facut sex cu consintamant cu sefii aia.
Mai ales ca au acceptat cadouri, au acceptat sa fie scoase in oras, i-au lasat pe aia sa profite de ele in schimbul unor avansuri financiare, fiindca nu cred ca contactul sexual dintre un sef si o angajata e gratuit.

Ca acum angajatele profita si ii acuza de hartuire sexuala tocmai la cativa ani dupa contactul sexual denota ca sunt niste *****
La fel ca si actritele de la Hollywood care nu mai au nicio credibilitate in fata mea.
Din cauza #metoo imi este sila sa mai merg la cinema sa le mai vad chipurile de **** penale.
Scuza-ma, adica se duc la casting sa se culce de bunavoie cu recrutorii ca sa obtina roluri mari in filme, mai fac bani din pictoriale sexy, daca nu nud, se culca cu sefii pentru niste cadouri, favoruri, avansuri financiare, iar apoi dupa 5-10 ani incep sa acuze ca au fost hartuite de producatori cand se vad cu sacii-n caruta.
Nu dau nume, dar cred ca e evident depsre ce actrite vorbesc.
Alea care nu sunt in stare sa-si puna nici protectie la telefon si se pozeaza nud in stare de ebrietate sau cand fac sex cu iubitii lor, le incarca pe telefon in cloud, vine hackerul si le sparge si dupa aia se plang ca de ce pozele lor au ajuns pe internet.

Vi se pare ca aceste femei ar avea o farama de inteligenta si moralitate ?
Credeti ca femeile sunt niste ingerasi de o bunatate suprema? Femeile sunt tot niste oameni oportunisti si de multe ori ipocriti la fel ca barbatii, cu dorinte si interese proprii, cu caractere mizerabile la fel ca barbatii.
Nu este bine nici ce au facut producatorii , vorba aia, cand esti sef, iti cauti dracu nevasta sau te duci la prostituate profesioniste de lux ca doar ai BANI, nu te dai la angajate.
Dar totusi, n-a fost viol, n-a fost agresiune fizica de natura violenta, a fost sex cu consintamant, doar ca tutele uita dupa cativa ani ca a fost sex cu "consintamant".
E suficient ca idiotii aia de sefi sa-si dea demisia si sa aiba interdictia de a mai lucra in domeniu fiindca si-au tratat angajatele ca pe niste prostituate.
Dar si angajatele ar trebui sa plateasca cu varf si indesat pentru ca accepta sa se culce cu ei.
Mai degraba ar merita inchisoare tipele care fac acuzatii false si se victimizeaza aiurea.