Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Eu cred ca generalizezi grav si nu ai nicio treaba cu realitate.

Nu exista consimtamant in momentul in care ti se pune pistolul de tampla si te intreaba daca-i dai toti banii tai. La fel si aici. E probabil singura optiune, ori faci aia, ori neeext. Sunt oameni care servesc prin diners si nu au bani de chirie, asa ca in momentele alea, chiar daca e ceva negativ, accepti de nevoie, dar asta nu inseamna ca este ok sa se intample asta si oricine abuzeaza de putere ar trebui tras la raspundere. PUNCT!

Eu nu cred ca sefii aia le-au pus pistolul la tampla.

Si scuza-ma, dar daca tu ca angajata la Ubisoft n-ai bani de chirie si te plangi ca ai salariul prea mic , pai schimba-ti jobul. Ori ia-ti inca un part-time.
Ori daca accepti sa te culci cu seful pentru niste bani, denota clar ca esti o prostituata si nu meriti deloc sa fii compatimita.


Mai analizeaza putin te rog pentru ca risti sa ai o perceptie gresita.

Pentru ca nu doar seful e de vina, ci si angajata.
Amandoi ar trebui sanctionati intr-o lume normala si dreapta!

---------- Post added 12-07-2020 at 23:43 ----------

Pe bune acuma, daca tu iti pierzi jobul, ramai cu ratele neplatite, ajungi executat silit, ramai fara casa, fara masina, fara bani de mancare, ajungi in strada, iar nevasta'ta iti ia copii si pleaca la parintii ei, ce faci ca sa-ti revii?
Sau mai rau,copilul tau se imbolnaveste si are nevoie urgenta de operatie.....si n-ai bani!
Ce faci?

Te faci gigolo, te apuci de videochat, te duci sa te culci cu un bosorog bogat si gay ? Adica in halul ala ajungi sa-ti patezi demnitatea?

Sau faci ceea ce este corect si cinstit: cauti orice munca fizica cat sa te sustii (la sapat, la carat marfa, pe santier) , strangi bani, inveti, avansezi si iti reiei viata de la 0?