Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Eu sper sa plece toti, dupa starea janica a jocurilor actuale. Mi se pare inadmisibil sa mulgi 3-5 ani la anumite jocuri (RS Siege, For Honor, samd), iar cele pe care totusi le scoti anual sau odata la 2 ani, sa arate ca jocurile de acum 5-7 ani de cand a inceput generatia asta.
Treaba cu abuzurile sexuale e doar varful icebergului.

Astia platesc extrem de prost angajatii in filialele din afara Frantei/Canadei fiindca prefera sa-si ia masini de lux si iacht-uri ca-n Crew, dar REALE, si stau sa pandeasca gagici in loc sa contribuie la calitatea produselor.




In 2020 sa mai vezi game testeri platiti cu 300 euro la Ubisoft Romania, pe langa porcariile care au loc acolo (de la avansari facute prin linguseli , nepotisme si pile pana la recrutoarele mincinoase si conducerea toxica cu mentalitate balcanica) , mi se pare inadmisibil. Se plang majoritatea seniorilor ca muncesc de le sar capacele si nu li se recunosc meritele.
Ne miram de ce jocurile sunt pline de buguri la lansare......pai pentru ca game testerii sunt prost platiti.
Si pentru ca dezvoltatorii de la Ubisoft Montreal, Ubisoft Toronto si Ubisoft Quebec freaca menta pe 50 000 de dolari canadieni (venitul anual).
Faptul ca si angajatele de acolo sunt niste panarame profitoare care anunta abia dupa cativa ani ca au fost hartuite (de fapt, s-au culcat cu consintamant cu sefii lor pentru favoruri financiare) denota ca Ubisoft e o companie extrem de defecta in ansamblu, poate chiar mai defecta decat EA.


Ceea ce ma face sa cred ca Ubisoft e de evitat ca loc de munca.

---------- Post added 13-07-2020 at 11:58 ----------

Vad ca Ubisoft Romania si acuma isi are sediul la o fosta parcare supraetajata ! Imi si inchipui cat miroase a cauciuc.
Cand trec pe acolo vad toti angajatii ca fumeaza in fata parcarii de iese fum ca la gratare.
HALAL companie multinationala!

Macar EA Romania are sediu la o cladire moderna cu sticla langa mall-ul AFI Cotroceni si din ce am vazut au conditii mult mai frumoase de lucru, cu sali mai bine amenajate si balcoane speciale pentru fumat.