Ciudat, ca "fanboy" xbox, desi am si PS4 si Switch, pot spune ca fix Fable (inafara de 1), Gears, Forza Motorsport, poate chiar si Horizon dupa 8-10h mi se par jocuri slabe, cel mult mediocre si in mod clar nu jocurile astea sunt ce ma atrage la Xbox.

Heck, nici macar prietenii, pe care oricum ii am pe ambele platforme nu ma atrag la Xbox.

Ci OS-ul, dashboard-ul, sistemul de party, Xbox Live care merge asa cum trebuie, viteza de download, usurinta de a face orice (mai putin screenshot pe Xbox One ), dar eu sper, sincer, sa vad cat mai multe jocuri originale acum ca au tot cumparat studiouri, sper sa vad o evulutie reala a jocurilor si sper sa vad jocuri "exclusive" de calibrul Uncharted, God of War, Ratchet and Clank, samd dar si care sa profite la maxim de hardware, fie ca e vorba de un super open world game, fie ca e vorba de un side scroller. Vreau sa vad ca storc pana la ultima picatura din hardware, cu RTX sa-mi iasa ilmuminarea, umbrele si reflexiile pe urechi cand ma joc, doar sa fie acolo