Cred ca depinde pe cine intrebi si din ce punct de vedere. Din punctul meu de vedere, in jocurile AC ai mai multe lucruri de facut si mai diversificate, lumea este mai populata si se mai intampla lucruri pe langa tine, dar combatul nu este la fel de satisfacator, in schimb partea de stealth este la fel de praf in ambele.

Bottom line pentru mine, este ca este doar un AC cu samurai si cu sistem de combat diferit (nu 100%) si daca era scos de Ubisoft, literally acelasi joc, avea note mai mici si erau semnalate niste probleme care acum sunt trecute cu vederea.

Nu este un joc rau, dar in niciun caz de 10 iar grafic, exceptand directia artistica, este absolut penibil uneori, cu obiecte super low poly, texturi mega intinse, interactivitate aproape 0 cu mediul inconjurator si partea de iluminare si lumina indirecta, absolut oribile in multe cazuri.

Ah si din nu stiu ce motiv ciudat, dar nu reusesc sa gasesc un balans bun la brightness. Ori e prea intunecat totul, ori negrul devine gri. Cred ca lui nu i se ajusteaza ochii in interior si cumva daca e lumina puternica afara, ramane aproape totul negru complet in interior