Cea mai buna experienta in Fifa, parerea mea, e detasat local cu prietenii.
In schimb apreciez mult schimbarile recente din Ultimate Team.
Am facut tranzitia de la sute de meciuri in Online Seasons, jucand cu aceleasi echipe de 5 stele devine plictisitor la un moment dat, mai ales ca majoritatea au acelasi stil de joc (contra-atacuri si 3-5-2, in rest nimic).
In Fifa 13 am *** jucat pana imi venea sa arunc controllerul, apoi ani mai tarziu in Fifa 20 a fost nesperat de buna experienta.
Comunitatea ramane toxica, in schimb nu cred ca e atat de pay to win cum era inainte, e un pas urias.
Daca inainte un jucator de 80 brazilian cu 90+ pace si High / low era mai bun decat Ronaldo, acum o echipa de 188-189 overall cred ca o poti sa faci rapid. Mie mi-a luat 2 saptamani acum cu season objectives, ce-i drept jucat intens. Packurile nu cred ca te ajuta asa de mult, din fericire au un value destul de prost, te ajuta doar daca bagi mai multi bani decat jocul in sine. Din trading si din rewards poti sa faci echipe super decente.
Nu am jucat la nivel inalt in Champions, dar in Rivals daca joci cat de cat creativ poti sa ai un win rate pozitiv.
Sunt o multime de jucatori cheap, unii broken, cu care poti sa balansezi experienta. Un loan la Ronaldinho e net inferior comparativ cu Depay.
Si cu weekly rewards, mai ales in perioada de dupa iarna cand scad preturile, poti lua destul de ieftin jucatori precum: Ramos, Benzema, Griezman, Vidal, Curtois, Semedo, Dembele. Si multa vreme am jucat cu Areola de 82 in poarta, la pret de nimic, eu zic ca nu e uriasa diferenta.
Sa combini jucatorii care iti plac e o senzatie grozava. De multe ori prefer sa joc cu jucatori care imi plac mie si se pliaza pe stilul meu. De exemplu Havertz, nu ma incanta la eficienta lui in special la suturi, dar la dribbling si passing e absolut superba senzatia.
Contrat multor opinii, am injurat si eu UT la randul meu, cred ca EA a reusit sa inoveze foarte mult la capitolul asta.