Quote Originally Posted by Srachi View Post
Mie mi-a plăcut mult TLOU2 dar si eu postasem in perioada când l-am jucat cum că chiar am ajuns in Seattle si pana acuma nu prea am avut parte de actiune si ca e slow!! De acolo incepe sa se îmbunătățească jocul iar sa vezi pe YouTube povestea fără să-l joci tu apoi să-i dai nota e cam deplasat, nu stiu totusi ce te-a determinat sa zici ca nu merita oboseala să-l joci dar merita oboseala sa te uiti la el pe YouTube!
E simplu. eu nu ma dau in vant neaparat dupa genul asta de jocuri, cu stealth, cu zombie sau zombie-like cum avem aici. Primul l-am jucat strict pentru poveste, care a facut toti banii. Aici deja povestea scartaia bine de tot, si dupa ce m-am invartit un pic prin Seattle am zis ca bag un ochi la poveste sa vad daca merita. Si in opinia mea nu e cazul, e o mare bataie de joc ce au facut, e total necredibila din foarte multe puncte de vedre, socul pare cautat si dezvoltarea incalcita si cu probleme de ritm. Consider ca am jucat destule jocuri la viata mea (si am citit destule carti ca sa pot sa imi dau seama ce inseamna o poveste bine spusa, in opinia mea) ca sa imi dau seama dupa cateva ore si cateva informatii aditionale daca merita sa il joc pana la capat sau nu. Si faptul ca eu i-am dat o nota pe aici nu inseamna mare lucru. E un forum de discutii, mi-am zis opinia despre un joc pe care am dat banii, nu vad vreo problema. nu e ca si cum as fi vreun influencer sau cineva platit sa faca treaba asta, sunt doar un anonim intr-un colt de internet.