Nu am terminat niciunu dar le-am jucat pe toate recente. Nu e vorba ca vor sa revina la art style-ul vechi, ci e vorba de cum a pus problema, foarte vag, din care poti intelege absolut orice.

Cea mai mare problema, dupa cum zice si el si am zis si eu din prima secunda cand am vazut "bijuteria" pe care au aratat-o, este grafica, este iluminarea, indirect lightning, personaje de ceara, lipsa detalii, texturi la rezolutie mica, si multe altele. Iar daca ei cu asta se mandresc intr-un build vechi de "cateva saptamani" rulat pe un high end PC cu totul la maxim, e nasolica.
Daca voia sa spuna ceva, trebuia sa spuna ca aveau alta abordare (sa faca un joc de X360) si ca acum vor incerca sa faca un joc current gen (pt ca de next gen in mod clar nu poate fi vorba din moment ce ei nu sunt capabili sa ajunga nici la calitatea grafica a lui Uncharted sau Destiny 1), iar pentru asta e posibil sa intarzie lansarea - sau ceva mai credibil decat gargara aia inutila pe care au scuipat-o in acest comunicat de presa. E penibil si e pacat sa faci asta singurului joc care chiar te-ar ajuta sa vinzi noua consola.

De gameplay nu ma pronunt, pentru ca nu este genul meu de joc si ce am vazut nu mi-a placut, la fel cum nu mi-au placut nici restu.