Din punctul meu de vedere, Assassins Creed Oddysey este un alt joc de 6.5/7 - joc lungit artificial intr-o lume prea mare, monotona, plictisitoare si repetitiva.

Si nu inteleg de ce va atacati asa cand noteaza cineva un joc cu o nota atat de mica, cand e vorba de cineva care a cumparat jocul si a jucat mai mult de 3-5h (cred ca am peste 30h, as zice undeva la 50h, dar simt ca am jucat vreo 200h)

Hai sa le luam pe rand.
Aleg sa spun cu spoiler, nu pentru ca este vreun spoiler efectiv ci pentru ca poate cineva nu vrea sa citeasca tot ce zic eu aici si sa-si strice experienta


Atmosfera overall, mai ales dupa ce am vazut cateva filmulete despre filmele lui Kurosawa si tehnicile lui de filmare, este foarte reusita, daca te atrag astfel de filme.

Faza e ca eu tot continui sa-l joc. Am avut zile in care am jucat cu placere 2-3h si am explorat fara sa ma deranjeze nimic, fara sa ma plictisesc si nu-mi doream sa-l mai inchid, dar am avut si zile (ultimile 3 zile spre ex) in care am intrat in joc, am jucat 30m, poate 1h, l-am inchis si m-am pus la un film.