L-am terminat si eu azi. 22 de ore de gameplay in 2 zile. E mult mai bun decat primul la toate capitolele, si primul a fost un joc de 10. Mi-a placut mult ce au incercat sa faca cu povestea, insa pentru mine doar ideea de a juca cu antagonistul a fost buna. Am inteles ca ar fi trebuit sa empatizez cu Abby astfel incat ultimele capitole sa imi starneasca o lupta interna, insa din pacate fiecare flashback cu ea imi intorcea stomacul pe dos.




Ma rog, nu pot sa nu ii dau 10, deoarece tot jocul este executat impecabil, obiectiv vorbind. Daca e cineva care considera ca nu e de 10 mi-ar placea sa imi recomande un joc mai bun, chiar as fi curios sa il joc. Personal nu stiu niciun alt joc care sa exceleze mai mult decat TLOU 2 pe niciun plan: grafica, dezvoltare de personaje, atentie la detalii, combat & AI, sa nu mai zic de toate la un loc. ND au atins apogeul in tot ce au facut. Daca jocul avea 300 de ore, 300 de ore nu ma mai ridicam de pe canapea. Abia astept sa il joc pe grounded si permadeath, voi reveni cu pareri despre cum se tine pe picioare cand combatul e impins la limita de dificultate.