Am lipsit o perioadă dar am citit postările scrise de colegi, cam pe toate topicurile. Nu înțeleg o chestie care din păcate o vad tot mai des peste tot.

Vine o persoana, spune ca ii place un joc, aduce argumente.

Apare a doua persoana care spune ca din punctul lui de vedere este o mizerie. Se închide subiectul.

Trece o vreme, vine alta persoana cu o alta parere, tot de bine.

Apare iar a doua persoana care ne repeta, ca jocul este totusi o mizerie. Părerea era deja spusa.

Mai trece timpul, apar alte păreri, pozitive, unele chiar foarte echilibrate, cu plusuri și minusuri.

Iaaaaar vine a doua persoana și iaaaaar spune ca e o mizerie.

Razvan, nu vreau sa te superi și sper sa nu o faci, dar tu ești aici a doua persoană. Nu mai incerca sa ne explici chestii tehnice. Eu am vreo 6 prieteni care s-au jucat sau joaca acest joc. Toți sunt impresionați, unul a dat chiar 10. Nu m-am dus niciun moment peste el sa repet ca nu e așa. Suntem diferiți, ne plac lucrurile într-un mod diferit.

Eu am preferat direcția asta artistica mai mult decât cea din Tlou2.

Nu mai încercați sa schimbați păreri deja formate. Pentru mine este deranjant sa vad mereu cum unii sunt "certați" de alții ca le-a plăcut ceva!

Am mai spus-o undeva și mi s-a răspuns foarte elegant:

- Poți sa pleci dacă ești deranjat.

Dacă și aici soluția este asta nu este de mirare ca am rămas așa puțini.

PS: Nu o sa mai răspund dacă nu s-a înțeles ce am spus. Ma simt epuizat de tot ce vad in social media odată cu pandemia.