eagle-eye: din pacate sa stii ca nu sunt foarte multe jocuri care suporta "stationary" mode. Stiu cum e, pentru ca la birou la fel sunt si eu, ingradit de spatiu, calculatoare, monitoare, etc... Daca vrei adevarata experienta VR si nu doar "watching games & watching movies", va trebui sa ai o camera cu spatiu de minim 2-3mp. Altfel vei sparge/lovi ceva cu siguranta. Also, sunt multe jocuri unde nu poti face "teleport", trebuie sa faci lean right, lean left (pentru a te feri)... Eu era sa sparg monitorul la un joc de box, care vorba aceea, necesita minima miscare (am definit ring-ul in guardian ca fiind doar in jurul biroului). Guardian-ul te ajuta (face switch automat cu camerele pentru a vedea exteriorul), dar nu e suficient de rapid incat sa-ti salveze ce ai lovit. Asa, pe scurt... e aproape ca si cand ai avea un Wii U, ca spatiu de manevra, cu diferenta majora că e ca si cand te-ai juca pe Wii U legat la ochi.

Btw, si eu am tot 1070, dar Ti. Inca tine bine, la rezolutiile astea. Daca te uiti spre un Pimax 5K, 8K, deja acolo nici un 2080Ti nu e suficient... la naiba, pt. 8K iti trebuiesc 2x 2080Ti.