Salut,

Desi imi place sa fac poze la nivel de amator in calatorii, la capitolul video/camere video sunt cat se poate de nepregatit si am nevoie de un sfat.

Vreau sa cumpar un GoPro pentru diverse activitati, filmare in calatorii, evenimente in familie dar in special pentru a filma copilul si activitatile sale de zi cu zi.
Stiu, mi-ar fi fost suficient si un telefon cu o camera performanta. Am, l-am folosit pana acum dar copilul a crescut si este la o varsta la care deja recunoaste telefonul si il vrea, urmand apoi un lung si dureros razboi de uzura pentru a il lua inapoi so... momentan telefoanele stau ascunse.

Am optat pentru un GoPro deoarece am nevoie de ceva mic si compact si de ce nu, la o calitate mai buna decat ceea ce pot oferi telefoanele mobile.

Asa ca, va rog, in masura timpului vostru, sa imi dati si mie niste sfaturi legate de aceste camere.
Mi-ar placea sa filmeze in 4K dar nu as vrea sa depasesc un buget de 1000-1200 RON... +/- rezonabil
Nu ma intereseaza sa cumar SH, prefer ceva mai slab dar sa desfac eu personal sigiliul.

Deci, ce sa cumpar?
Merci in avans!