Hai măi că va fi mișto. Păcat de designul consolei (poate mai îmi schimb părerea după ce o văd și eu "teared-down"), dar În rest, văd că nu se mai bucură nimeni de next-gen. Ambele console sunt foarte mișto, punctează fix acolo unde îî durea pe toți. De la developeri până la gameri.
  • Improved loading times: checked! (vom vedea cel putin 10-15x faster loading times)
  • More RAM/faster RAM: checked! (cel putin la PS5 si XSX, cu cei 16GB GDDR6 va fi nebunie)
  • Better CPU/GPU: checked (de la 6TFlops la 10 si 12Tflops, e ceva upgrade)
  • Improved controllers: checked
  • Better thermals/noise: to be checked (aici în continuare am o strângere de buci legat de zgomot, sper să nu fie iar avion ca la PS4 Pro)
Jocurile sa vină, că în rest... consolele sunt ce trebuie. Eu zic mai bine să ne rugam să nu avem issues cum au fost în trecut... Pentru că dacă începe iar nebunia cu RRoD & Co. - o să fie Valea Plângerii pe-aici... Cât despre developeri, publisheri & Co. nu e normal să îi laude pe cei de la care își iau bănuții? Firmele de PR nu stau degeaba, își fac treaba. Pe pandemia asta, să ne bucurăm că nu s-au anulat de tot lansările.