Am prins full si generatia Xbox 360/PS3 din prima zi si pentru mine generatia Xbox One/PS4 a fost mai buna.
Chiar daca sunt jocuri in care s-a dat generatia asta, nu pot descrie nivelul de satisfactie avut in momentele in care am cucerit fiecare Raid din Destiny 1&2 cu prietenii. Apoi de la capat, pe hard. Am retrait momente ale adolescentei cand legam prietenii in WOW.
Heck... chiar si cu necunoscuti cu care am dezvoltat o relatie de prietenie dupa ce am trait acele momente epice.

Exemple sunt multe dar bineinteles, fiecare o simte in felul lui. De aceea sunt frumoase dezbaterile, pentru ca nu suntem toti la fel.

Mai este un lucru. Noi ca si oameni, in orice domeniu nu doar in gaming, suntem genetic construiti sa fim nostalgici.
Intotdeuna cand ne gandim la lucruri de multe apuse, la copilarie, la anii de liceu, la jocuri jucate acum 10-15-20 de ani (FU cat am imbatranit), intotdeuna ni se pare ca totul a fost minunat si best of the best dar uitam si lucrurile rele, iar prezentul pare a nu se ridica niciodata la nivelul 'mai tii minte cand?'.