@bdevil Te contrazic aici.

Ma asteptam sa se intample asta. Am prieteni care lucreaza in industrie si e mult mai mult de munca decat pare pentru un demo.
Demo-ul e jucat de milioane de oameni, orice bug / crash / glitch are consecinte uriase.

La joc il mai patchuiesti intr-o zi, doua, dar la demo nu se intampla asta.
Multi zic ca "de ce jocul X are demo de Y giga bytes?". Tehnic e greu sa acoperi toate cazurile, sa faci packaging, logica, doar pentru un demo.

Destul de sigur ca problema principala e lucratul de acasa. Majoritatea firmelor de IT au productivitatea nu la pamant, dar simtitor afectata. Cu atat mai mult si in game dev.
La ce sa ne asteptam: multe features cand nu sunt rezolvate la timp sunt amanate pentru la anul. Nu prin patch / updates.
Eu as baga mana in foc ca PES 2021 Season Update nu a fost planuit, decat prin primavara.
Speranta mea e ca au avut devkituri next-gen de mai mult timp si ca macar grafic primim un upgrade major, ca la gameplay nu mai am sperante decat pentru 1-2 chestii importante.
EA cu bune cu rele ma astept sa se descurce, dar din auzite de la Ubisoft, jocurile erau miraculos facute cu cateva luni inainte de lansare. Daca i-a lovit pandemia, i-a lovit in mare stil. Dar sa vedem