Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
... Dar cum JRC nu este firma din romania ci dintr-o tara unde se lanseaza Xbox oficial, atunci ei aloca acelui magazin un numar de unitati. ...
De aici reiese ca e firma romaneasca: https://www.jrc.ro/contact/t-322/ are cui si sediu in RO deci chiar daca face parte dintr-o entitate mai mare e in aceasi situatie ca EMAG RO cu EMAG HU.


Iar legat de EMAG poti sa vorbesti mutl si bine cu ei ca chiar daca esti partener pe EMAG MARKET tot nu prea esti bagat in seama la chestii importante, exemplu schimba/modifica uneleori contractele cu patenerii chiarde 2-3 ori pe an, dar daca vrei sa discuti cu ei de o modificare nu te baga in seamna decat dupa multe incercari... La ei la fel ca la alte firme mari doar cativa iau decizi importante restul sunt papusi intr-o oarecare masura. Avand in vedere ca au legaturi cu Microsoft si ca politica lor legate de produse noi se schimba in functie de fiecare produs, nu cred ca nu au discutat cu responsabili de ma MS si pentru XBOX. Insa clar atat timp cat nu ai XBOX Romania nu vei putea face precomanda pe canal oficial, iar din cate stiu eu EMAG nu lucreaza decat pe canale oficial cu jucatorii importanti de pe piata.


PS: Eu sunt fac jocuri in format digital, deci nu prea cumpar jocuri fizice, prefer sa cumpar un HDD mare pe care sa le stochez (spatiu mai putin si mai rapid de accesat).