Am testat si eu aplicatia pentru prima oara pe Assassin's Creed Odyssey si Origins.
Am intrat, am dat toate setarile pe Ultra.
Se misca foarte fluid pe rasnita mea cu 60-70 fps, nici nu aud vreun turuit de la placa video si procesor.
Pot sa joc gratuit o sesiune timp de o ora, ma deloghez de pe server, ma loghez pe altul, joc din nou - e chiar admirabil ca au facut gestul asta.

Vizual, se vede cam fad si lipsit de culoare in functie de viteza internetului, ca si cum te uiti la un clip pe You Tube (si nu cu optiunea 4k activata) , doar ca ai control asupra jocului. Dar sunt multumit ca nu va mai trebui sa dau 1200 lei pentru placa video si arata decent
Partea nasoala e ca dupa fiecare sesiune trebuie sa umblu iar prin setari grafice pentru ca nu mi le salveaza.
Dar vorba aia, nu platesc nimic pentru serviciul asta.......

---------- Post added 25-09-2020 at 15:03 ----------

Incerc sa fac sincronizarea si cu Steam vazand tab-ul si surpriza: nu mi-a adaugat decat jocurile de la Square Enix, adica doar jocurile de la francizele Tomb Raider si Deus Ex, jocurile de la Paradox Interactive precum Crusader Kings 2, Metro, Destiny 2, si jocurile de la Wargaming (World of Tanks, Airplanes, Warships), Smite, Paths of Exiles, Counter Strike, Warframe. Si Witcher, dar doar daca le ai pe Steam cumparate, nu GOG.
Si cam atat!
N-am vazut niciun joc de la EA, Blizzard, Bethesda, Rockstar.
Sa inteleg ca si-au retras jocurile pentru ca la mijloc ar fi AMD si Intel carora nu le convine ca lumea n-ar mai cumpara placi video si procesoare scumpe?

---------- Post added 25-09-2020 at 16:00 ----------

BAAAA,ESTI NEBUUN????

Am jucat acum AC Origins pe Smartphone!

Fara gamepad !

Ca am controller de xbox integrat si transparent pe ecran.

M-am jucat ca si cum ar fi joc de mobil.

---------- Post added 25-09-2020 at 16:02 ----------

Cat de extraordinar ar fi fost sa ma fi jucat GTA V pe mobil!