@Leo stiu, nu e ca o vreau ca sa joc ceva anume pe ea day one, o vreau pentru ca sunt 14 ani de cand respir Xbox, vreau sa o ating printre primii, sa smulg plasticul ala de pe consola cand apare, mi-as dona sangele din mine doar sa ma accepte si pe mine nenorocitii astia de la Microsoft.
In plus, din principiu, mi se pare incorect sa poate precomanda toti jegosii care pe urma le sparg de ciment pentru views pe youtube si toti amatorii care nici nu stiu bine ce precomanda si eu sa nu pot avea consola...
Stati sa vedeti day one cum o sa dea cu crosele de golf in ele, le calca cu masinile, toti jegosii care s-au nascut intr-o tara cu xbox si o vor avea... ca alt merit n-au...

@Razvan celor de la emag Ungaria unde butonul de preorder este inca activ de 5 zile de cand n-am somn si dau refresh la prima pagina aici la 5 minute.
Ori, daca e cum spui tu si este posibil sa fie cum spui tu, inseamna ca sunt aia nenorociti si lasa butonul ala activ degeaba. Nu?

PS: Va rog sa ma iertati pt agresivitatea din exprimare vis a vis de retaileri, ma voi opri, am avut si eu un breakdown... pur si simplu pt mine toata situatia e apasatoare si stresanta rau, pentru mine XSX nu este doar o consola... e greu sa explic cat de mult mi-o doresc si cat de greu imi este sa accept sa mi-e interzisa.
Daca nici aici intre oameni care-mi inteleg pasiunea pentru Xbox si gaming nu pot sa ma descarc apoi ... unde... scuze inca o data, ma opresc.