Dar nu inteleg ce importanta are daca acolo este la vanzare si aici nu. Ia-l de acolo. Ce te tine?
Daca la noi nu sunt stocuri, inseamna ca nu pot pune la precomanda pentru ca nu le pot onora.

Daca la noi nu se lanseaza oficial, ei sunt obligati sa traga de tot felu de selleri care sa-si asume ca iau de undeva de unde au stoc si vand aici. Si daca este asa e posibil sa vina la pret mai mare. Ti-ar conveni sa dai 3500 lei cand altii dau 2500? Si nu pentru profitul magazinului ci pentru ca asa vrea un distribuitor sa mai faca un profit mai mare?
De unde vrei sa aduca daca efectiv nici distribuitorii nu au?

La Sony a fost alta problema. S-au alocat oficial, pentru ca suntem tara unde se lanseaza oficial, dar s-au alocat ffff putine bucati per magazine. Cred ca nici 5% din cat s-a alocat in alte tari care conteaza.
Spre exemplu in Danemarca am inteles ca au fost 220.000 de console si ca s-au epuizat in cateva mine. Un prieten nu a prins, la 5 min dupa ce a primit notificare cum ca sunt disponibile precomenzile. Daca suma aia este adevarata, iti spun eu sigur ca la noi nu s-au alocat nici 5%.
Si asta intr-o tara unde se lanseaza oficial.

Tu intelegi ce inseamna 0?

Eu te inteleg si e fff nasol. Si eu as vrea sa merg pe 10 in magazine, sa o achit si sa vin cu ea acasa. Poate sa fac un video frumos si dupa aia sa ma pun sa joc AC Valhalla. Dar daca nu o sa fie, asta e. Nu e vina magazinului. E vina celor de la Microsoft.