Pe mine ma mira, si-ti spun si de ce.

Am dat precomenzi la ozone.ro si gamers.ro. 2 magazine noi si destul de mici si totul a decurs foarte bine.
Ca fapt divers, precomanda de la gamers.ro, la Ghost of Tsushima a ajuns cu o zi inainte, desi nu era tocmai "legal", eu am fost super incantat - si pret mai bun si produs ajuns la timp.
La ozone.ro am avut Mafia Definitive Edition si i-am sunat marti ca sa ma asigur ca-mi ajunge produsu vineri si mi-au zis ca nu le-a venit si ca au fost instiintati de distribuitor ca vor livra joi din cauza unor probleme (eu ma gandeam ca face 2 zile pe drum, deci ar fi trebuit sa plece de la ei miercuri) dar ca verifica si revine cu un telefon. Iar in app 1h a revenit cu un telefon sa-mi confirme ca asa este, ca le vine joi dar ca vor trimite coletul cu prioritate fara extra cost, ca sa-l am eu vineri asa cum au promis.
Astfel ca le-a venit marfa joi iar la ora 17 a plecat de la ei si vineri dimineata venise la mine.

Astea sunt exemple de firme mici carora le pasa de clienti.

Iar ca o paranteza despre jocurinoi, postasem aici (si vezi urmatoarele postari inclusiv pe cealalta pagina) ce am patit cu ei si cum debordeaza de profesionalism, inclusiv la schimbarea pretului cu 15 bani absolut degeaba.